Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  SuperrockSuperrock  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Röportaj

YazarMesaj
gencfb
Administrator
Administrator
gencfb

Character sheet
Nerden?: İstanbuldan =)
Sitede en sevdiği bölüm?: Evanescence bölümü =)

Röportaj Empty
MesajKonu: Röportaj   Röportaj Icon_minitimeC.tesi Kas. 24, 2007 1:20 am

-İlk albümü dünyada milyonlarca satmış bir grup olarak, yen albümünüz "The Open Door"un kayıt aşamasında üstünüzde bir baskı hissettiniz mi?
+Sanırım, bazen yeni bir albüm kaydederken insanlar yaptıkları işlere olan sevgilerini kaybediyorlar. Eğer kendinizi yeni bir albüm kaydetmeye hazır ve aç hissetmiyorsanız bence bu bir cinayet.

-Yeni albüm, tema olarak ilk albüm "Fallen"dan çok daha farklı öyle değil mi?
+Şimdilerde Fallen'ı tekrar dinlediğimde görüyorum ki, bütün o korkular ve bütün o çocukça şeyler aslında sadece insan olmamızın sonuçları. Ama şu an için gerçekten büyümüş durumdayım. Yeni albümdeki şarkıların sözleri bir cevap arayışını anlatıyor. Çözüm arayışını, mutluluğu... Geçen seferki gibi, şarkının sonunda 'Ben kötüyüm' demiyorum yani. 'Daha çok kötüyüm, şimdi de bu durumdan kurtulmam için ne yapmam gerekiyor' diye düşünüyorum gibi...

-Ben Moody'nin ayrılması ile gruba Terry Balsamo geçti. Birlikte çalışmak nasıl bir duyguydu?
+Aslında yaratılış sürecimiz Ben ile olduğundan çok daha farklı şekilde gelişti. İçimizde hiçbir baskı hissetmeden, sadece aynı odada, karşı karşıya oturduk ve şarkı yazdık.

-Bugün baktığınızda rock müzik dünyasında erkeklerin hakimiyetini görüyoruuz. Bunun sebebi nedir?
Aslında Joan Jett gibi unutulmaz kadın rock yıldızları var. Kendisi bana hep ilham kayunağı olmuştur. Bugün baktığımızda müzik endüstrisinde birçok boşluk görüyorum. Bir kadın müzik yapacaksa, Nedense hep R&B ya da pop sanatçısı olması bekleniyor. Rock'n Roll'un gerçek gücünü içinde hisseden, kadın rock'çılara her zaman ihtiyacımız var.
https://superrock.yetkin-forum.com

Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası